Bardzo często pojawia się pytanie w jaki sposób mamy dostarczyć klientowi fakturę, skoro zamówienie wysyła hurtownia. Jeżeli jesteś zwolniony z kasy fiskalnej to sprawa jest bardzo prosta. Pamiętać należy, że zwolnienie przysługuje tylko po spełnieniu konkretnych wymagań i należy się w tej kwestii mocno pilnować, ponieważ co roku przepisy się zmieniają.

W momencie kiedy klient zamówił u nas towar, mamy obowiązek wystawić mu potwierdzenie sprzedaży w postaci paragonu lub faktury. W modelu dropshipping procedura jest prosta: Klient zamawia u nas towar, więc po wysłaniu zamówienia przez hurtownie, wystawiamy fakturę i wysyłamy ją drogą elektroniczną na adres email klienta. Hurtownia wystawia nam fakturę za zamówienie i wysyła ją bezpośrednio do nas.

Dobrze, kiedy cały ten proces mamy zautomatyzowany. Wysyłanie ręczne do każdego zrealizowanego zamówienia faktury elektronicznej to strata cennego czasu, w szczególności, kiedy próbujemy zoptymalizować koszty. Warto jest więc wybrać taki system sklepu internetowego, który posiada taką opcję.