dodatkowe usługi

gwarancja  aktualizacje

Gwarancja 12 miesięcy

Na każdą zrealizowaną stronę internetową, dajemy 12 miesięcy gwarancji od momentu odebrania strony, pod warunkiem, że znajduje się na serwerze administrowanym przez nas. W ramach gwarancji usuwane są wszelkie usterki polegające na nieprawidłowym działaniu strony, pod warunkiem, że nie powstały one w wyniku działania osób trzecich, np. edycji kodu strony, wgrywaniu dodatkowych elementów, itp.

Pakiety serwisowe

Każda strona internetowa wymaga cyklicznych aktualizacji kodu, wtyczek oraz zabezpieczeń. Jeżeli tego nie robimy, narażamy siebie oraz naszych klientów na niebezpieczeństwo związane z zainfekowaniem strony oraz włamaniami. Tego typu przykre zdarzenia mogą doprowadzić nawet do kradzieży danych naszych klientów oraz bardzo negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy. Powinniśmy przynajmniej raz w miesiącu dokładnie zaktualizować naszą stronę oraz wykonać kopie bezpieczeństwa, która będzie przechowywana poza samym serwerem (najlepiej w chmurze).

Najczęściej zadawane pytania

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wykonywanych przez nas aktualizacji oraz kopii bezpieczeństwa? Sprawdź poniższe FAQ.

Na czym polega aktualizacja strony internetowej?

Ze stroną internetową jest jak z komputerem lub smartfonem. Jeżeli przez dłuższy czas nie zaktualizujemy jego oprogramowania, narażamy się na niebezpieczeństwo związane z zainfekowaniem naszego sprzętu a nawet jego przejęcie przez cyberprzestępców. Podczas aktualizacji strony internetowej, sprawdzany jest aktualny kod strony, wersja systemu, użyte wtyczki (funkcjonalności) oraz wszelkie zabezpieczenia. Częsta aktualizacja wpływa pozytywnie na szybkość i bezpieczeństwo strony internetowej.

W jaki sposób zabezpieczona jest strona internetowa?

Najlepszym zabezpieczeniem jest częsta aktualizacja samej strony. Dodatkowo podczas wykonywania strony internetowej wgrywamy specjalne narzędzia zabezpieczające stronę przed spamem oraz wirusami. Kluczem jednak do ich prawidłowego funkcjonowania jest ich stała aktualizacja, ponieważ codziennie cyberprzestępcy pracują nad nowymi rozwiązaniami, które mogą skutecznie poradzić sobie z zastosowanymi przez nas zabezpieczeniami.

Co to są kopie bezpieczeństwa?

Jest to kopia plików odpowiadających za prawidłowe wyświetlanie strony oraz bazy danych. Każdy dobry hosting wykonuje przynajmniej raz dziennie kopie bazy danych i zapisuje ją na serwerze, ma którym jest nasza strona. Co jednak w przypadku awarii serwera? Tracimy dostęp do naszej strony i nie mamy żadnej gwarancji, ze ją odzyskamy. 

Nasza firma dodatkowo wykonuje kopie bezpieczeństwa, które przechowywane są w 3 niezależnych od siebie miejscach! Komputer, chmura oraz dysk zewnętrzny, który nie jest podpięty do żadnej sieci oraz urządzenia. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, nawet w przypadku utraty danych z 2 poprzednich urządzeń, zawsze mamy możliwość przywrócenia kopii bezpieczeństwa tak szybko jak to tylko możliwe.

Na czym polega weryfikacja poprawnego wyświetlania strony?

Po każdej aktualizacji, wygląd strony może się zmienić, dlatego bardzo ważne jest też jej sprawdzenie i ewentualne skorygowanie do poprzedniej wersji stylistycznej. Sprawdzamy też stronę na wszystkich możliwych systemach oraz przeglądarkach, ponieważ te również mogą w różny sposób wyświetlać stronę.

Co w przypadku awarii strony?

Jeżeli awaria spowodowana jest usterką na hostingu, jesteśmy w stałym i pilnym kontakcie z administratorami serwera. Jeżeli problem jest większy i serwer może być niedostępny przez dłuższy czas, mamy oczywiście pełną kopie strony i możemy ją w maksymalnie 48h odtworzyć na nowym serwerze. Tego typu sytuacja jeszcze nigdy nie miała miejsca na hostingu z którego korzystamy więc spokojnie. 

Jeżeli natomiast awaria powstała po przez włamanie, wirusa lub inną sytuację, jesteśmy w stanie przywrócić stronę w ciągu kilku godzin od zgłoszenia awarii do dnia przed stwierdzeniem problemu. Pod warunkiem, że korzystają Państwo z pakietu „Bezpieczny”. Jeżeli nie mają Państwo wykupionego pakietu, w ramach gwarancji przywracamy stronę z kopii bezpieczeństwa wykonanej podczas wydania strony do klienta.