Potrzebujesz nową stronę internetową, ale nie wiesz która oferta będzie najlepsza? Ile kosztują strony internetowe oraz czy warto inwestować w te najtańsze? W tym artykule podpowiadamy jak szukać odpowiedniej firmy do wykonania strony internetowej, jaki jest średni czas wykonania strony www oraz poznasz średnie rynkowe ceny za poszczególne typy stron internetowych. Wspominamy również ile kosztuje utrzymanie strony internetowej.

Ile kosztują strony internetowe? – zależy od celu

Strony internetowe dzielimy na kilka typów, które różnią się wyglądem, funkcjonalnością oraz nakładem pracy potrzebnym do realizacji. Wszystko to oczywiście wpływa na finalną cenę, jaką trzeba będzie zapłacić. Na tym etapie należy zadać sobie pytanie, czego tak naprawdę potrzebujemy.

Blog

Prosta strona internetowa, służąca głównie do komunikacji między firmą a klientem po przez różnego rodzaju wpisy o charakterze informacyjnym jak i poradnikowym.

Wizytówka online

Prosta i przejrzysta strona zawierająca najważniejsze informacje na temat firmy, w tym galeria zdjęć, mapa dojazdu oraz formularz kontaktowy.

One Page

Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie informacje (o firmie, oferta, galeria, dane kontaktowe, formularz kontaktowy, mapa dojazdu, opinie) znajdują się na 1 stronie, bez dodatkowych podstron. Taka wersja strony, zazwyczaj jest wydłużona, po której poruszamy się za pomocą nawigacji lub standardowo scrollem.

Landing Page

Jest to strona, na którą kierowany jest ruch głównie z reklam. Jej zadaniem jest przekonać klienta do oferty i dopiąć sprzedaż lub pozyskać kontakt. Jej struktura jest bardzo podobna do One Page, jednak może być ona elementem już istniejącej strony, która zawiera inne podstrony i jest bardziej rozbudowana.

Rozbudowana strona internetowa

Najczęściej wybierana opcja z uwagi na jej szerokie możliwości. Zawiera od kilku do kilkunastu podstron oraz szczególnie polecana jest do pozycjonowania, które obecnie jest jednym z najefektywniejszych form reklamy. Ten typ strony www może zostać wyposażony w blog, landing page i wiele innych ciekawych rozwiązań.

Portal informacyjny

Jest to strona wyświetlająca dużą ilość informacji (artykuły), którą z reguły odwiedza sporo czytelników. Powinna być czytelna i posiadać dodatkowe funkcjonalności, ułatwiające czytanie treści, udostępnianie i komentowanie. Niezbędny jest też panel do zarządzania stroną (CMS), aby właściciel strony, mógł na niej w prosty sposób publikować artykuły.

Sklep internetowy

Oprócz informacji jakie zawiera rozbudowana strona internetowa, w sklepie internetowym mamy możliwość zamawiania usług lub produktów z wykorzystaniem szybkich płatności oraz firm kurierskich. Od strony panelu administracyjnego mamy możliwość zarządzania zamówieniami, produktami, klientami, itd.

Już wiesz czego potrzebujesz, ale nadal nie wiesz ile kosztują strony internetowe? Przed nami jeszcze kilka elementów, które mocno wpływają na ostateczną cenę, jaką należy zapłacić za stronę internetową.

koszt stworzenia strony internetowej

Koszt strony internetowej – jaką firmę wybrać?

W sieci znajdziemy mnóstwo ofert na wykonanie strony internetowej w przedziale cenowym już od 300 zł do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Skąd taka rozbieżność cenowa? Na wysokość kwoty ma wpływ wiele czynników. Pierwszym podstawowym, który już opisaliśmy powyżej jest typ strony internetowej. Poniżej  przedstawiamy listę, którą warto uwzględnić podczas wyboru odpowiedniej firmy, dzięki temu otrzymamy profesjonalną stronę, fachową obsługę oraz spokój…

Najtańsze oferty

Omijaj je szerokim łukiem! Strony internetowe za 300 zł nie mogą być dobre i zwykle wiążą się z dodatkowymi kosztami, kruczkami w umowie, bądź co gorsza zapłacimy za coś, co w ogóle nie będzie spełniać naszych oczekiwań. Pamiętajmy też o tym, że strona będzie reprezentować naszą firmę w sieci a w przypadku jej zainfekowania lub niedostępności, tylko obniżamy zaufanie klienta do naszej marki. Dobra strona internetowa, w zależności od typu to kilka dni pracy.

Gwarancja

Na wykonaną stronę powinniśmy otrzymać gwarancję (średnio 12 miesięcy). Przez ten czas strona powinna działać tak samo jak w momencie jej oddania do klienta.

Stały kontakt

Co jakiś czas warto dodać nowe informacje o firmie czy nawet rozbudować stronę o dodatkowe podstrony. W takim przypadku wystarczy kontakt z dotychczasową firmą. Niestety jeżeli skusimy się na tanią stronę, to później jest duży problem, żeby taka osoba nam coś na niej rozbudowała. Zwykle kontakt się urywa i zostajemy z problemem.

Optymalizacja

Wybierz firmę, która koszty optymalizacji wlicza już w cenę wykonania strony internetowej. Optymalizacja przyspiesza działanie strony oraz pozytywnie wpływa na jej pozycjonowanie w wynikach organicznych Google. W naszej firmie jest to absolutny standard i nie wyobrażamy sobie, aby oddać klientowi niezoptymalizowaną stronę.

Doradztwo

Samo wykonanie strony jest zazwyczaj początkiem. Warto poszukać firmy, która poprowadzi również marketing i zadba o pozyskanie nowych klientów.

Doświadczenie

Wybierając tanią stronę internetową narażasz się na niekompetentną osobę, która dopiero się uczy tego fachu. Postaw na doświadczone firmy!

Sprawdź portfolio

Dzięki przykładowym realizacjom dowiesz się jakiej jakości projekty wykonuje firma i czy wpisują się one w Twoje gusta. Oczywiście każdy projekt jest wykonywany pod klienta, jednak bardzo łatwo odróżnisz amatorskie strony od tych profesjonalnych. Zwróć również uwagę, jak wyświetlają się na urządzeniach mobilnych, ponieważ to z nich aktualnie 70% ludzi odwiedza strony internetowe.

Umowa na wykonanie strony internetowej

Jest to zabezpieczenie dla obu stron. Jeżeli firma nie chce podpisywać umowy, może być to czerwona lampka, dlatego lepiej już na początku odpuścić sobie współpracę.

Jeżeli dotarłeś/aś do tego momentu to prawie znasz odpowiedź na pytanie ile kosztują strony internetowe. Mam nadzieję, że powyższa wiedza pozwoli Ci spojrzeć na oferty nie tylko pod kątem najniższej ceny, ale i jakości finalnego produktu.

ile kosztuje strona internetowa

Ile kosztuje strona internetowa w 2022 roku?

Z roku na rok ceny za wykonanie strony internetowej rosną, głównie za sprawą rosnącego popytu, rozwijającej się technologii a przede wszystkim możliwości zarobkowych, które może dać nam profesjonalna strona internetowa. Poniżej przedstawiamy średni koszt stworzenia strony www z podziałem na typy (analiza rynku). Nie jest to oferta handlowa naszej firmy. Wszystkie projekty są u nas wyceniane indywidualnie i dopasowane do potrzeb klienta.

 • Blog: 500 – 2 000 zł
 • Wizytówka: 1 000 – 2 500 zł
 • Landing Page / One Page: 1 200 – 3 000 zł
 • Rozbudowana strona internetowa: 1 500 – 10 000 zł
 • Portal Informacyjny: 1 750 – 10 000 zł
 • Sklep internetowy: 2 000 – 15 000 zł

*Podane kwoty są cenami netto.

Jaki jest czas wykonania strony internetowej?

Wszystko oczywiście uzależnione jest od wybranego typu strony www oraz stopnia jej rozbudowania. Tworzenie strony internetowej składa się z kilku etapów, począwszy od rozmów i negocjacji, po przez zebranie niezbędnych materiałów (opisy, zdjęcia, itp.), kończąc na optymalizacji i testach.

Średni czas wygląda następująco:

 • Blog: 2-3 dni
 • Wizytówka: 3-5 dni
 • Landing Page / One Page: 5-7 dni
 • Rozbudowana strona internetowa: 7-10 dni
 • Portal Informacyjny: 14-30 dni
 • Sklep internetowy: 14-30 dni

*Podany czas liczony jest od otrzymania wszystkich niezbędnych materiałów do wykonania strony i uwzględnia on moce przerobowe w naszej firmie.

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?

Do działania strony internetowej niezbędny jest hosting oraz domena. O tym co to jest hosting strony internetowej, pisaliśmy w osobnym artykule. Domena to nazwa adresu Twojej strony, np. www.TwojaNazwa.pl

Średni roczny koszt za dobry hosting to kwota 200 – 300 zł, natomiast za domenę zapłacimy w zależności od rozszerzenia 50 – 200 zł. Uważaj jednak na promocje domen internetowych, za 1 zł na pierwszy rok. Niestety po roku cena ta jest o kilkaset % wyższa! W naszej firmie otrzymasz najlepszy hosting z dodatkowym rabatem 10% oraz domenę, za którą zapłacisz najtaniej w Polsce.

Pozostałe koszty

Każda strona internetowa powinna być co jakiś czas aktualizowana, ponieważ wpływa to na jej bezpieczeństwo. Jeżeli o to nie zadbamy, to może się to skończyć zainfekowaniem plików naszej strony www oraz włamaniami hakerów. Nie muszę chyba tłumaczyć jak negatywnie może wpłynąć to na wizerunek firmy. Średni koszt jednorazowej aktualizacji to 100 – 200 zł netto (w pakiecie rocznym, ceny są znacznie niższe).

Każdy dobry hosting internetowy wykonuje codziennie kopie zapasową bazy danych, jednak co w przypadku awarii samego hostingu? Niedawno było głośno o OVH, któremu spaliła się duża serwerownia i wielu klientów utraciło swoje dane na bardzo długi czas a nawet na zawsze. Warto więc zadbać o dodatkowe kopie zapasowe bazy danych oraz plików, które powinny być przechowywane na innych serwerach a najlepiej w chmurze. Średni koszt dodatkowych kopii zapasowych wynosi 50 – 100 zł miesięcznie (w pakiecie rocznym, jest o wiele taniej).

Optymalizacja szybkości strony w naszej firmie to „must have”, ponieważ nie wyobrażamy sobie oddać klientowi niezoptymalizowane strony internetowe. Niestety w wielu firmach za taką przyjemność trzeba dodatkowo zapłacić! Ceny wahają się w przedziale 100 – 2 000 zł.

Wraz z rozwojem firmy, jest potrzeba rozbudowania dotychczasowej strony – w takim przypadku trzeba liczyć się ze średnią stawką 100 zł netto za roboczogodzinę specjalisty.

dobre strony internetowe

Strony internetowe szyte na miarę Twoich potrzeb?

W powyższym artykule dowiedziałeś/aś się ile kosztują strony internetowe. Pamiętaj, że są to średnie ceny rynkowe. W TRUST DEAL podchodzimy do tego tematu nieco inaczej! W przeciwieństwie do konkurencji, nie ograniczamy naszych klientów do konkretnych pakietów, przez co czasem są zmuszeni do rezygnacji, np. z formularza kontaktowego, bo ten jest w pakiecie o kilkaset złotych droższym.

U nas w firmie każdy projekt wyceniany jest indywidualnie na podstawie szczegółowego briefu, dzięki czemu otrzymujesz dedykowaną ofertę w rozsądnej cenie, bez konieczności rezygnacji z funkcjonalności, na których Ci najbardziej zależało. Zapraszamy do kontaktu!