W dobie popularnych mediów społecznościowych coraz częściej zastanawiamy się po co mi strona internetowa? Przecież mogę równie dobrze promować się na Facebooku, Instagramie, TikToku, czy jeszcze innym portalu społecznościowym. Wszystko jednak zależy od sytuacji w jakiej znajduje się nasza firma i czy jest potrzeba dotrzeć do nowych klientów. 

Zastanawiam się po co mi strona internetowa

Jeżeli prowadzisz swój biznes i nie jesteś jeszcze online to naprawdę czas najwyższy to zmienić! Jeżeli natomiast prowadzisz media społecznościowe swojej firmy, warto przeczytać ten artykuł do końca, ponieważ podpowiem w nim jak możesz połączyć korzyści płynące z obu form promowania swoich interesów.

dlaczego warto miec strone internetowa

W dzisiejszych czasach bardzo duża część klientów zanim skorzysta z Twojej oferty, najpierw szuka informacji na temat Twojej firmy w internecie. Na szczęście coraz częściej internauci stają się bardziej uważni, głównie z powodu wielu wyłudzeń i oszustw, o które wcale nie jest trudno! Odpowiadając na Twoje pytanie po co mi strona internetowa, masz już pierwszy powód jakim jest weryfikacja Twoich danych i pokazania, że jesteś poważną i uczciwą firmą.

Mam stałych klientów a więc po co mi strona internetowa?

Bardzo mnie to cieszy, że sobie radzisz i zdobyłeś/aś swoich stałych klientów. Jednak zawsze musisz mieć z tyłu głowy, że coś nagle może się wydarzyć, co spowoduje brak tych klientów i co wtedy? Strona internetowa to podstawa w prowadzeniu biznesu, którą możesz wykorzystać w pozyskanie dużej liczby nowych klientów, a przy tym rozwinąć swój biznes jeszcze bardziej.

Możliwości reklamowania strony internetowej:

  • pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki Google
  • reklamy sponsorowane Google ADS (płatne wyniki wyszukiwania w Google)
  • reklamy w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, itp.)
  • polecanie w grupach dyskusyjnych oraz na forach internetowych

Twoje pytanie – po co mi strona internetowa jest nadal aktualne? 🙂 Przejdźmy teraz do omówienia możliwości jakie dają nam strony internetowe.

Co powinna zawierać dobra strona internetowa?

Wyróżniamy 3 najważniejsze kategorie informacji, które koniecznie należy zawrzeć na stronie internetowej Twojej firmy. Ważne, aby treści wyczerpywały temat, dzięki czemu unikniesz zbędnych pytań i telefonów o coś, co mogło zostać wyjaśnione na etapie pisania informacji na stronę.

po co mi strona internetowa w firmie

  • o firmie lub o nas –  w tej części strony opisujesz czym zajmuje się Twoja firma, jak długo działa na rynku. Możesz pochwalić się zdobytymi nagrodami i certyfikatami, które dodatkowo wpłyną na wiarygodność Twojej marki a w konsekwencji przełoży się na zdobycie nowych klientów.
  • oferta – po co mi strona internetowa? A no właśnie po to, aby przedstawić na niej również swoją ofertę. Opisz ją dokładnie, porównaj także konkurencję i ostatecznie zaproponuj w niej coś, czego nie ma nikt inny.
  • kontakt – w tej części podajesz dokładne dane firmy, które Twoi potencjalni klienci mogą sobie sprawdzić chociażby w CEiDG, aby zweryfikować jej wiarygodność. Nie zapomnij także o danych kontaktowych – telefon oraz adres email. Dobrym atutem jest także umieszczenie formularza kontaktowego, dzięki któremu klient może bardzo szybko wysłać do Ciebie zapytanie w sprawie oferty.

Przekonałem Cię do stworzenia własnej strony internetowej? Przeczytaj inne moje artykuły, w których wyjaśniam między innymi co to jest hosting strony internetowej, czy chociażby dosyć kluczowa kwestia, to odpowiedź na pytanie ile kosztują strony internetowe. Zapraszam również do kontaktu a na pewno razem stworzymy dla Ciebie dobrą i szybką stronę internetową!