Sprzedając na Allegro pomyślałem, że czas najwyższy rozpocząć sprzedaż na innych kanałach. Zainteresował mnie Facebook Marketplace i jakie było moje zdziwienie jak zaraz po dodaniu kilkunastu ogłoszeń zrealizowałem pierwsze transakcje! Sprzedaż na Facebooku jest bez prowizji oraz nie płacimy za wystawienie naszych ofert, dlatego nic nas nie powstrzymuje od tego, aby zaistnieć na tym marketplace.

Jak dodać ogłoszenie na Facebook Marketplace?

Formularz dodawania jest bardzo prosty. Podajemy nazwę towaru, cenę, kategorię, wypełniamy opis i dodajemy max 10 zdjęć. Facebook ustawi też naszą lokalizację. To wszystko, ogłoszenie jest już dostępne a po kilku minutach widzimy już pierwsze wyświetlenia naszych potencjalnych kupujących.

Sprzedaż na Facebooku – na co uważać?

Wystawiając ogłoszenie należy uważać na zasady handlowe Facebooka, które regulują co wolno a czego nie wolno sprzedawać. Jeżeli kilka razy naruszymy zasady, dostęp do marketplace zostanie nam odebrany na zawsze.

Przykład: 
Wystawiliśmy scyzoryk, który jest bronią białą, a tej nie wolno sprzedawać na facebooku. Twoje ogłoszenie nie zostanie wystawione i pojawi się przy nim informacja, że może naruszać zasady.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak dodawać ogłoszenia na Facebook Marketplace bez ryzyka blokady dostępu na zawsze, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Jest jeszcze kilka ważnych czynników, dzięki którym unikniesz blokady dostępu oraz poprawisz swoją wiarygodność jako zaufany sprzedawca. Zapraszam do kontaktu 🙂