Jako właściciel największego katalogu hurtowni dropshipping premium często spotykam się z informacją, że hurtownia zastanawia się nad rezygnacją z modelu dropshipping. Na moje pytanie dlaczego tak się dzieje, dostaje zazwyczaj odpowiedź, że mają dosyć firm, które zamawiają raz na tydzień a nawet raz na miesiąc po 1 sztuce produktu.

Prawda jest taka, że przez ostatnie lata dropshipping jest bardzo mocno reklamowany i przedstawiany jako prosty sposób na zarabianie pieniędzy. Wiele firm, które sprzedają systemy zarządzania sprzedażą (nie będę tutaj ich przytaczał ale wystarczy poszukać w Google), zdobywają bardzo dużo klientów „podając im na tacy” system oraz pełne integracje z hurtowniami. Wystarczy zacząć sprzedaż i zarabiać. Nic prostszego prawda? Niestety wiele osób tak myśli, przez co pojawiają się potem opinie w sieci, że dropshipping nie działa, nie da się na tym zarobić, itd.

Jakie jest moje zdanie na ten temat? Dropshipping to łatwy i bezpieczny sposób aby zarobić dla osób, które wiedzą jak się za to zabrać. Jeżeli wczoraj postanowiłeś/aś, że kupisz sobie oprogramowanie sklepu internetowego z podpiętą hurtownią i do tej pory nigdy nie miałeś/aś styczności z handlem, marketingiem czy sprzedażą chociażby na Allegro, to gwarantuje Ci, że dołączysz prędzej czy później do tych osób, które narzekają na model dropshipping.

Zacznij przede wszystkim od szkolenia, w którym dowiesz się krok po kroku wszystkiego od podstaw.

 1. Podstawy prowadzenia działalności gospodarczej, jaką wybrać księgowość oraz jak ograniczyć koszty już od samego startu. Ważną kwestią jest też wybór odpowiedniego banku oraz systemu zarządzania sprzedażą.
 2. Wybór hurtowni na samym początku ma ogromne znaczenie! Mój katalog hurtowni dropshipping zawiera bardzo dużo informacji, które pozwolą Ci podjąć najlepszą decyzję zanim jeszcze zarejestrujesz się w danej hurtowni.
 3. Rejestracja konta firmowego na Allegro oraz wystawianie Twoich pierwszych aukcji
 4. Narzędzia wspomagające sprzedaż i realizację zamówień.
 5. Jak sprzedawać na Allegro i zwiększać zyski
 6. Jak zadbać o wysoką jakość sprzedaży oraz utrzymać status Super Sprzedawcy na Allegro
 7. Jak zbudować sklep internetowy od podstaw
 8. Podstawy SEO
 9. Kampanie Google ADS
 10. Kampanie Facebook
 11. Porównywarki cen
 12. Newslettery
 13. Inne narzędzia wykorzystywane do marketingu

Moje szkolenie online jest właśnie dla osób, które chcą podejść do tego tematu z głową. Kurs online trwa kilka tygodni i zawiera bardzo dużo części teoretycznej, praktycznej, wideo poradników a przede wszystkim wszystko jest potwierdzone na konkretnych przykładach, dlatego masz pewność, że wiedza którą Ci przekażę ma sens.

Tematem tego artykułu jest „Jak zbudować firmę w oparciu o dropshipping?” dlatego skupmy się teraz tylko na tym. Dropshipping tak naprawdę otwiera nam kilka możliwości:

 • Jeżeli szukasz tylko dodatkowych dochodów to możesz działać tylko i wyłącznie w modelu dropshipping, poświęcając na to max 2 godziny dziennie. Skupiasz się wtedy tylko i wyłącznie na obsłudze klienta i przekazywaniu zamówień do hurtowni.
 • Jeżeli chcesz rozwijać swoją firmę to dropshipping potraktuj jako fundament i narzędzie do badania rynku. Zaczynasz od modelu powyższego, ale kiedy po miesiącu czy dwóch zauważysz produkty, które zaczynają się mocniej sprzedawać, skup się na nich jeszcze bardziej. Poszukaj hurtowni, które mają w ofercie ten produkt i zadbaj o ich stały dostęp. Jeżeli masz możliwość magazynowania to warto zastanowić się nad zakupem większej ilości na stan własny, co zazwyczaj pozwala wynegocjować lepszą cenę zakupu. Jeżeli natomiast działasz z mieszkania (jak ja) to zapytaj hurtownie czy moglibyście współpracować na zasadzie fulfillment (usługa magazynowania i wysyłania twojego towaru do klienta), wtedy płacisz drobne opłaty ale masz pewność, że posiadasz na stanie, np. 100 sztuk danego produktu i warto zainwestować kilka złotych w rozkręcanie aukcji i budowanie jej trafności. Możesz wprowadzać kolejne hurtownie i asortyment do swojej oferty i tym samym wyłapywać „perełki” w które później zainwestujesz swoje pieniądze i będziesz mieć pewność, że towar w który zamrozisz, np. 20 000 zł sprzeda się max w 2 miesiące. Jest to więc świetne narzędzie do analizy rynku i pomaga w podejmowaniu decyzji jaka braną będzie najlepsza aby stworzyć swój własny sklep internetowy.

Jeżeli zdecydujesz się na mój kurs sprzedaży online to masz gwarancję stałego wsparcia nie tylko ode mnie, ale i całej społeczności, która zaufała TRUST DEAL. Zapraszam do kontaktu 🙂