Coraz więcej mówi się o tym, że jeszcze w tym roku 2020 ruszy polska wersja sklepu internetowego Amazon. Co to oznacza dla rynku e-commerce w Polsce? Wejście nowego gracza na pewno odczuje Allegro, które nie przejęło się zbytnio wejściem ebay`a. Skończyło się tak, że e-bay nie przekonał do siebie polskich kupujących.

Dlaczego będzie inaczej w przypadku Amazona? To nie jest zwykły marketplace! Amazon to media, technologia, rozrywka. Marka która jest znacznie większa niż e-bay i ma realne szanse zachwiać polskim e-commerce. Każdy kto obserwuje Allegro zauważył, że niektóre nowości na polskim rynku, czerpane są właśnie od tego, co Amazon posiada już od dawna.

Mocne strony Amazona

  1. Szybkość dostawy
  2. Szeroki wybór
  3. Doskonała obsługa

Czego możemy się spodziewać?

Do tej pory to Allegro dyktowało warunki, teraz może się to zmienić! Na Amazon może przejść spora ilość klientów, ale przede wszystkim Sprzedawców, których cierpliwość na Allegro jest mocno nadwyrężona ciągłymi podwyżkami prowizji oraz olewającym podejściem do sprzedawcy. W praktyce klient może wszystko a sprzedawca nic. Co zrobią dwaj giganci, aby przekonać do siebie sprzedawców i klientów? Niebawem się przekonamy, tymczasem z doniesień wynika, że partnerem Amazona będzie Poczta Polska. Co nam zaproponują? Może to być kolejna rewolucja na polskim rynku e-commerce!

Jak sprzedawać na Amazon Polska?

Sprzedawcy, którzy do tej pory próbowali swoich sił na Amazon wiedzą, że tam też nie jest łatwo. Mocną stroną tego giganta jest doskonała jakość obsługi, którą Amazon bardzo egzekwuje od sprzedawców. Wystarczy drobne upomnienie, aby Amazon zablokował nam na jakiś czas konto. Wysokość prowizji od sprzedaży, także nie należy do najniższych, jednak ilość kupujących powinna nam wynagrodzić trud jaki należy włożyć w prowadzenie sprzedaży na Amazon. O tym jak zwiększyć sprzedaż na Amazon a przede wszystkim jak zacząć sprzedawać na Amazon dowiesz się z naszych kursów online.

Czy warto sprzedawać na Amazon Polska?

Zdecydowanie tak! Przede wszystkim zyskujemy dostęp do nowych potencjalnych klientów. Warto mieć także alternatywę w postaci innych kanałów sprzedaży, a nie być uzależnionym tylko i wyłącznie od Allegro.