Przychodzi ten moment, kiedy zastanawiamy się, czy warto założyć drugie konto na Allegro i jakie właściwie przyniesie nam to korzyści? Załóżmy, że od roku rozwijamy swoje pierwsze konto firmowe na Allegro i sprzedaż na nim jest zadowalająca, po co więc kolejne konto? Scenariuszów tego typu rozwiązania jest kilka:

Jakość sprzedaży – jedno konto to spore ryzyko, kiedy powinie nam się noga i na dłuższy czas nasza Jakość Sprzedaży Allegro znacznie spadnie. Dodatkowo możemy stracić status Super Sprzedawcy, co dobije naszą trafność jeszcze bardziej. Poruszyłem specjalnie TRAFNOŚĆ w Allegro, ponieważ głównie o nią tutaj chodzi, kiedy tracimy cenne punkty w Jakości Sprzedaży. Im częściej klienci klikają w nasze aukcje, tym wyżej pojawiamy się w wynikach wyszukiwania. Tracąc natomiast nasze pozycje, nikt nie zagląda na nasze aukcje, tym samym sprzedaż spada oraz w dłuższym okresie czasu, kiedy nie posiadamy odpowiednio wysokiej jakości sprzedaży, odbudowa naszej pozycji w trafności może okazać się kosztowna. Posiadając więcej niż jedno dobrze rozwinięte konto, nasza firma nie odczuje tak bardzo straty pozycji w trafności.

Kopiowanie aukcji Allegro – klient szuka, np. konkretnego modelu kosiarki i w wynikach wyszukiwania oprócz Twojej aukcji jest jeszcze 9 innych konkurencyjnych ofert. Nasze szanse wynoszą 1/10, że akurat nasza oferta zostanie wybrana. Klonując nasze konta na Allegro, w wynikach wyszukiwania pojawi się w takim razie więcej niż jedna nasza oferta, tym samym zwielokrotniamy nasze szanse na sprzedaż. O tym jak sklonować kilkaset aukcji i skonfigurować poprawnie konto na Allegro z naszym systemem sprzedaży opowiadam w moim poradniku. To wszystko zrobisz w kilka godzin! Każde konto może się wyróżniać innymi tytułami, opisami, miniaturami, itp.

Jak założyć drugie konto firmowe na Allegro? Tak samo jak pierwsze 🙂 Zaczynamy od rejestracji, nowej nazwy, adresu email i podania danych firmy. Następne kroki to już weryfikacja naszego konta oraz poprawna konfiguracja, która zazwyczaj sprowadza się do przekopiowania wszystkiego z naszego pierwszego konta. Kurs online, który dla Ciebie przygotowałem, przeprowadzi Cię krok po kroku przez każdy ten etap i nie powinno zająć to dłużej niż 1 dzień!