Trafność na Allegro to mechanizm wyszukiwarki, który wyświetla najlepiej dopasowane wyniki do naszych oczekiwań. Jest to według mnie największe narzędzie sprzedażowe jakie możemy wykorzystać za darmo na tym serwisie aukcyjnym. Każdy sprzedawca na pewno chciałby, aby jego aukcje były w wynikach wyszukiwania wyświetlane jako pierwsze. Tylko jak to zrobić?

Przepisu na najlepszą trafność Allegro nam niestety nie zdradza, jednak udostępnia informacje, które na pewno pomogą podczas pracy nad lepszymi wynikami. Aktualnie (co jakiś czas Allegro wprowadza nowe zmiany) w naszym panelu mamy 2 ważne zakładki: Jakość mojej sprzedaży oraz Super Sprzedawca. Pierwsza z nich informuje nas o tym jakim sprzedawcą jesteśmy na Allegro w porównaniu do naszej konkurencji. Znajdziemy tam podział na kilka kategorii: Twój poziom jakości sprzedaży, Oceny od kupujących, Realizacja zamówień, Obsługa klienta, Atrakcyjność oferty, Przestrzeganie regulaminu.

Druga zakładka to program Super Sprzedawca. Jeżeli uda nam się do niego zakwalifikować, otrzymamy specjalne wyróżnienie przy naszych ofertach oraz określoną liczbę monet, które klient otrzyma jeżeli kupi na naszej aukcji (my za te monety w tym przypadku nie płacimy).

Wysoka jakość sprzedaży oraz program Super Sprzedawca mają istotny wpływ na trafność naszych ofert w wynikach wyszukiwania, jednak to nie wszystko! Przez wiele lat obserwowałem jak działa algorytm wyszukiwarki Allegro i udało mi się wypracować metodę, dzięki której w krótkim czasie nasze wybrane oferty trafiają w top 10 na liście wyszukiwań. W moim kursie pokazuję krok po kroku, co zrobiłem oraz przedstawiam wyniki (w oparciu o Trade Watch), jakie udało się osiągnąć dzięki TRAFNOŚCI!

Zdradzę Ci, że jeszcze są 2 główne czynniki, które mają największy wpływ na to, na którym miejscu pojawi się Twoja oferta. Zapraszam do kontaktu 🙂