Rozpoczynając naszą przygodę ze sprzedażą na Allegro należy założyć swoje konto. W momencie rejestracji mamy do wyboru 2 opcje – pierwsza to Konto Zwykłe (służące nam do zakupów (także dla firm) oraz sporadycznej sprzedaży), natomiast druga opcja to Konto Firma (dla osób, które zamierzają sprzedawać w ramach prowadzonej działalności gospodarczej). Zakładam, ze chcesz sprzedawać dużo i to ma być Twój sposób na biznes, dlatego skupimy się na opcji drugiej.

Sprzedaż na allegro jak zacząć?

 1. Załóż działalność gospodarczą
 2. Wybierz asortyment jaki chcesz sprzedawać
 3. Wystaw ofertę na Allegro

Model sprzedaży dropshipping będzie dla Ciebie świetnym wyborem jeżeli:

 • boisz się ryzyka związanego z porzuceniem dotychczasowej pracy
 • nie posiadasz oszczędności, które możesz przeznaczyć na zakup towarów
 • potrzebujesz dodatkowego dochodu

Krok pierwszy jak założyć firmę będąc na etacie już omawiałem wcześniej na naszym blogu, dlatego przejdę od razu do następnego. Wybierając asortyment, jaki chcemy sprzedawać, mamy tak naprawdę wolną rękę, ponieważ w modelu dropshipping nie inwestujemy w towar dopóki go nie sprzedamy, więc tak naprawdę płacimy pieniędzmi naszego klienta. Przy wyborze odpowiedniej hurtowni, także służę pomocą 🙂 Lista hurtowni dropshipping została przeze mnie osobiście przygotowana i zawiera ponad 100 hurtowni działających w tym modelu. To co wyróżnia moją listę od innych, to duża ilość ważnych informacji, które możemy uzyskać dopiero po rejestracji w danej hurtowni lub zadaniu dodatkowych pytań do hurtowni. Oszczędzasz więc czas i w przejrzysty sposób możesz porównać hurtownie.

Mając już dostęp do wybranej hurtowni, czas wystawić ich asortyment na naszym koncie firmowym Allegro. Są różne szkoły jak wystawiać na Allegro aby sprzedawać jak najwięcej. Droperzy ze względu na nieograniczony dostęp do hurtowni lubią wystawiać swoje oferty masowo, dzięki czemu w krótkim czasie na ich koncie Allegro znajduje się już tysiąc na nawet znacznie więcej ofert. Minusem tego rozwiązania jest to, że nasze oferty się nie wyróżniają na tle konkurencji i pomimo ich dużej ilości może być mała sprzedaż.

Ja osobiście stawiam na dobrą jakość moich ofert, ponieważ aukcja, która się wyróżnia jest częściej klikana a tym samym więcej klientów dociera do moich ofert. Wystarczy mieć 300-500 dobrej jakości ofert a sprzedaż w skali miesiąca może być na dobrym poziomie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się:

 • jak wyróżnić aukcję na tle konkurencji
 • jak zwiększyć trafność naszych ofert
 • jak szybko uzyskać status super sprzedawcy i go nie stracić
 • jak promować się za darmo na Allegro
 • jak zwiększać sprzedaż na Allegro

Koniecznie sprawdź mój kurs Strategia Sprzedaży, w którym przekazuję Ci wszystko to, czego nauczyłem się przez ponad 13 lat w branży e-commerce. Po przebytym kursie, który trwa kilka tygodni, stale dawkując wiedzę na każdym etapie Twojej działalności, będziesz świadomym przedsiębiorcom posiadającym własny sklep internetowy oraz spore zaplecze różnych kanałów sprzedaży zapewniające Ci dochody na poziomie, który stale możesz zwiększać 😉