Odkąd skończyłem 18 lat zawsze chciałem mieć swoją własną firmę, ponieważ uważałem, że jestem dobry w tym co robię i sobie poradzę. Niestety główną przeszkodzą była utrata stabilizacji, jaką była umowa o pracę. Stały dochód co miesiąc i brak zmartwień, czy w przyszłym miesiącu nie zabraknie mi środków do życia były główną przyczyną odwlekania mojej decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej.

Fakty są niestety takie, że koszty prowadzenia firmy w Polsce są bardzo wysokie. Jeżeli nie mamy dobrego pomysłu na biznes i działamy na ślepo, to może okazać się niestety tak, że koszty ZUSu i podatków pochłoną cały nasz zysk. Owszem, Państwo wspiera młodych przedsiębiorców, tzw. Małym Zusem, który polega na tym, że przez pewien okres karencji, płacimy znacznie mniejszy ZUS. Jednak wiąże się to też z tym, że nasze składki na ubezpieczenie są także mniejsze. Więcej na ten temat dokładnie opisuje w moim poradniku Strategia sprzedaży.

Pojawia się pytanie, ok! Mam ciekawy pomysł na biznes, ale boje się zaryzykować, ponieważ mam stałą pensję na etacie i nie mogę sobie pozwolić na brak dochodu, np. przez kolejne 2-3 miesiące. W tym przypadku jest kilka możliwości, np. dofinansowanie z Unii, dofinansowanie z Urzędu Pracy, pożyczki. Jednak każda z tych opcji wiąże się z pewnym ryzykiem oraz stopniem trudności w uzyskaniu środków.

Chciałbym przedstawić Ci w jaki sposób ja to zrobiłem! Pewnego dnia, tak samo jak robisz to właśnie Ty, zacząłem szukać informacji czy można założyć firmę, będąc na etacie? Bardzo szybko się okazało, że własną firmę mogłem mieć już dawno temu! W moim poradniku Strategia Sprzedaży dokładnie opisuję krok po kroku w jaki sposób się za to zabrać, ponieważ jest kilka możliwości, dzięki którym jeszcze na tym dodatkowo zarobisz kilka ładnych stówek 🙂

Podsumowując, nie musisz rezygnować z etatu, aby mieć własną działalność gospodarczą! Wystarczy spełnić kilka ważnych kwestii oraz odpowiednio wszystko zaplanować na przyszłość. Bez obaw! Jestem od tego aby Ci w tym pomóc 🙂 Czekam na kontakt.