Należy zastanowić się czy warto sprzedawać po najniższej cenie i na tym prawie nie zarabiać? Zaniżając ceny psujemy rynek, ponieważ konkurencja stara się dopasować w miarę możliwości do najniższej ceny na rynku. Jak zatem sprzedawać a przy tym nie zaniżać cen?

Na Allegro częściej premiowane w trafności są oferty przyciągające klienta NIE CENĄ a JAKOŚCIĄ! Klient dla właścicieli serwisu jest najważniejszy, dlatego jego dobra opinia zdobywana jest po przez zakupy u super sprzedawców. Jeżeli wyda więcej na zakupy, to Allegro więcej zarobi z prowizji 🙂 Klient, sprzedawca oraz Allegro są zadowoleni.

Jak wpływać na trafność naszych ofert, nie konkurując przy tym ceną? Należy skupić się na jakości naszej sprzedaży oraz zdobyciu statusu Super Sprzedawcy. To już na starcie pozwoli nam uzyskać przewagę nad sporą konkurencją. Dodatkowym atutem jest wykorzystanie programu SMART, który klienci pokochali. Statystyki pokazują, że coraz częściej klienci wyszukują oferty tylko z dostępną opcją dostawy SMART.

Odpowiednio przygotowana miniatura oraz opis to kolejne czynniki, które muszą przykuć uwagę klienta. W dzisiejszych czasach klient nie ma czasu na analizowanie setek ofert, która z nich jest najlepsza. To Allegro im podpowiada po przez TRAFNOŚĆ co wybrać i coraz częściej jest tak, że klient nie zwraca uwagi na cenę. Dobrze przygotowana oferta potrafi sprzedawać bardzo dużo, nawet gdy jest droższa o 90% niż konkurencja! Nie wierzysz? W moim kursie pokazuję to na konkretnych przykładach 🙂